Úvod do online marketingu

31. 8. 2021

Abyste pochopili, jak to chodí ve světě "onlajnu", tak si nejprve v rychlosti představíme všechny členy této rodinky i její další příbuzné:


  • ·        Přímý nákup

    ·        Programatik

    ·        SEO a webová analytika

    ·        Copywriting

    ·        Strategie a skills

Přímý nákup

O přímém nákupu jste už určitě slyšeli. Jedná se o tzv. direct, při kterém budete komunikovat přímo s vámi přiděleným kontaktem z jednotlivých médií.  Nakupovat zde budete konkrétní počet impresí na určité období. Pro naše účely budeme přímý prodej označovat dále jako Display reklama.

Programatik

V tomto druhém případě nemusíte komunikovat přímo s médiem, ale reklamu nakupujete sami prostřednictvím reklamního systému. Do této skupinky dále patří:

o   RTB

o   PPC

o   Sociální sítě

Stejně jako přímý nákup, tak i RTB budeme v dalších článcích seskupovat do skupiny Display reklamy.

SEO a webová analytika

Než se ale rozhodnete spustit jakoukoli online reklamu, tak je vhodné investovat do SEO, díky kterému si zlepšíte vaši viditelnost ve všech internetových prohlížečích.

Abyste věděli, jestli vaše reklama opravdu funguje, tak je potřeba využívat i webovou analytiku, která prozradí třeba něco o chování návštěvníků na vašem webu a pomůže vám vyhodnotit jejich reakce na reklamní kampaň.

Copywriting

Dalším důležitým bodem je tvorba kvalitního a poutavého obsahu. Nejedná se jen o texty na bannerech nebo v nativních reklamách, ale patří sem i dobře zpracovaný obsah na sociálních sítích, e-mailech či newsletterech.

Strategie a skills

A v neposlední řadě je nutné zmínit zkušenosti, které nám pomáhají při tvorbě strategií, aby měla online reklama řád a investice se nevyhazovaly z okna.


Pokud se chcete dozvědět více, tak sledujte náš blog a sociální média, ať nic neprošvihnete :)

 Zdroj: Work png from pngtree.com/

ALT
Jaké mohou být cíle online reklamy?
Online marketing jsme vám už představili. Pojďte se teď podívat, jaké mohou být jeho cíle.
1. 12. 2022
ALT
Jak být spokojen nejen s prací, ale i v práci?
Vedle pracovních příspěvků se s vámi chceme podělit i o lehce zákulisní informace o tom, jak Performio utužuje svůj tým.
27. 7. 2022
ALT
Jak na horko v kanceláři?
Také sledujete každodenní předpovědi počasí a už vás z toho množství třicítek přechází zrak? Přinášíme vám pár rad, jak je v kanceláři přežít.
21. 7. 2022
ALT
Agenturní spolupráce roku 2021
Dne 13. května 2022 společnost Seznam.cz oceňovala nejlepší Agenturní spolupráci roku 2021. Pojďte se podívat, jak jsme se umístili.
17. 5. 2022
ALT
Slovníček pojmů
Podívejte se, s jakými pojmy se v online marketingu nejčastěji setkáte. Slovník pravidelně aktualizujeme a přidáváme nová slovíčka.
8. 4. 2022
ALT
A/B testování v online marketingu
Seznamte se s nejčastější metodou testování.
8. 4. 2022