Co musí reklama mít, aby si zasloužila kliknutí?

4. 10. 2021

Grafické reklamy jsou v současnosti jednou z nejpopulárnějších forem digitální reklamy. Pokud mají bannery správné provedení, hrají velkou roli ve zvyšování povědomí o značce a získávání nových zákazníků. Přestože některé vizuály mohou vypadat na první pohled klamně jednoduše, jejich tvorba může být občas náročná.

Když se dodržují osvědčené postupy a provádí řádná analýza dat, lze z grafických reklam vytěžit maximum. Bojujete s grafikou? Vůbec nevíte, kde začít a čím si zasloužit pozornost potenciálních klientů? Dali jsme pro vás dohromady dávku inspirace. Tento druh reklamy se většinou vytváří v několika různých formátech a velikostech (aby fungoval správně ve všech systémech) a obvykle využívá mix vizuálních kreativ – ať už statických obrázků, GIFů nebo třeba videí.


Jaké jsou momentálně nejoblíbenější formáty grafických reklam?

Statický: Jedná se o jeden nepohyblivý obrázek, který je většinou doprovázený textem.

Animovaný: Používá například 5–10 sekund videa ve smyčce a nebo GIF.

Interaktivní: Vyžaduje nějaké zapojení diváka, například odpověď na průzkum, hraní krátké hry nebo třeba zadání osobních údajů.

Video: Jak název napovídá, videoreklamy používají k předání svých sdělení samostatná videa. Na rozdíl od animovaných obsahových reklam, které mají jen několik sekund záznamu, jsou videoreklamy delší, i když obvykle ne déle než 30 sekund.

Zvětšující se formát: Tyto reklamy se zdají na první pohled malé, ale když uživatel provede určitou interakci, například klikne nebo přes ně posune kurzor myši, zvětší se.


A teď už si pojďme na několika vzorových příkladech ukázat, co vlastně dělá reklamu tak úspěšnou a hodnou kliknutí.


Adobe: No není hned na první pohled jasné, že díky programu Adobe uděláte mistrovské dílo z jakéhokoliv snímku?


Co dělá Adobe dobře?

·        Používá poutavé obrázky se živými barvami.

·        Sdělení je krátké, výstižné a úderné.  

Adobe je nejznámější pro svou sadu softwaru používanou kreativními profesionály, jako jsou například weboví designéři, grafici a video editoři. Při inzerování svých softwarových služeb jednotlivcům i firmám společnost Adobe používá jednoduché a trefné texty bez zbytečné omáčky. Pomocí barevných obrázků, snadno srozumitelného textu a efektivní výzvy k akci tyto obsahové reklamy efektivně cílí na dané publikum a značka zároveň zůstává věrná svému poselství.


Lexus: Tato klikací reklama od společnosti Lexus použila oči k přilákání těch vašich!